Aktywni mieszkańcy Osiedla Falkowa” poznają się na nowo i zwiedzają Polskę – wycieczka do ZATORLANDU

W dniu 15 października 2022 r. mieszkańcy Osiedla Falkowa, w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza pn.” Aktywni mieszkańcy Osiedla Falkowa” poznają się na nowo i zwiedzają Polskę” realizowanego w roku 2022 wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

ZATORLAND jest kompleksem czterech parków rozrywki, w skład którego wchodzą następujące parki: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii na Wodzie, Park Owadów, Park Bajek i Wodnych Stworzeń.

Zatorland to wspaniałe miejsce rodzinnej edukacji, rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

Zbiórka przed wyjazdem odbyła się na Falkowej o godz. 8.00 na którą pomimo wcześniejszego zgłoszenia nie przybyło trzy osoby (szkoda, że w ostatniej chwili otrzymaliśmy wiadomość sms, bo chętnych na to miejsce nie brakowało.

Dla każdego uczestnika w autokarze czekał suchy prowiant, który Pan Przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa Artur Czernecki przekazał podczas postoju.

W ramach wyjazdu zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady, wśród których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz zobaczyliśmy gabloty z wypreparowanymi okazami owadów egzotycznych. Następnie wzięliśmy udział w interaktywnym show 3D prowadzonym przez zabawnego dinozaura udaliśmy się wraz z przewodnikiem do największej atrakcji ZATORLANDU – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Wizyta w tym parku dostarczyła nam niezwykłych przeżyć. Zobaczyliśmy wiele figur dinozaurów, a wśród nich Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów – Tyranozaurus Rex. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, a także jaja dinozaurów. Następnie zwiedziliśmy Park Wodnych Stworzeń tematycznie poświęconym faunie mórz i oceanów. W parku zobaczyliśmy naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich,  niektóre z okazów mierzyły nawet 7 metrów. Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie.

W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, czy wyprawa po złote runo. Dodatkowych atrakcji dostarczył zarówno dzieciom jak i dorosłym lunapark, w którym można było skorzystać z wielu urządzeń.

W drodze powrotnej przededniu 44 rocznicy wyboru Kard.Karola Wojtyły na papieża, 16 października 1978., mieszkańcy osiedla udali się do Wadowic, aby na miejscu urodzin i zamieszkania Ojca Świętego Jana Pawła II podziękować za otrzymane łaski, prosić o dalsze błogosławieństwo Boże.

Na koniec dnia wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni udali się na obiadokolacje do Chaty Zbója.

Wszystkim uczestnikom, jak również Stowarzyszeniu ” Beskidzkie Więzi”,jako głównemu organizatorowi wycieczek dla mieszkańców osiedla Falkowa, składa w imieniu  Zarządu Osiedla Falkowa serdeczne podziękowania.

Z wyrazami szacunku; Przewodniczący Zarządu osiedla Falkowa

                           Artur Czernecki wraz zarządem

Zatorland 2022Zatorland 2022