Aktywni mieszkańcy Osiedla Falkowa „poznają się” na nowo i zwiedzają Polskę.

👉 Kiedy zastanawiałem się co w dobie dzisiejszego życia byłoby dla wszystkich mieszkańców osiedla Falkowa (prócz nowej infrastruktury) najbardziej potrzebne, stwierdziłem, że integracja poprzez wspólne wyjazdy, wzajemne kontakty oraz warsztaty integracyjne, które będą budować więź i przyjaźń sąsiedzką.
👉 W tym celu przygotowałem projekt i wspólnie z Zarządem Osiedla Falkowa złożyłem propozycję do BO 2022 r.
👉Wniosek uzyskał pozytywną opinię komisji weryfikującej i od 17. 09- do 24.09.2021 r., poddany zostanie pod głosowanie mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego 2022.
👉 Proszę o oddanie głosu na rzecz integracji społecznej w 2022 r., oraz zachęcenie do poparcia swoich bliskich, za co góry z serducha dziękuję.

Wycieczki dla dzieci i młodzieży i seniorów to doskonały pomysł na aktywizację i edukację wszystkich grup wiekowych mieszkańców dzielnicy Falkowa. Dla osób starszych, które często zmagają się z wykluczeniem i samotnością, zwłaszcza w okresie pandemii, będzie to najlepsza okazja na powrót do „normalnego” funkcjonowania w społeczeństwie, zawiązanie nowych znajomości oraz integracja zarówno w grupie w grupie równolatków jak i wszystkich pozostałych uczestników wycieczek. Jest to także okazja do poznania historii odwiedzanych miejsc/miejsc historycznych, miejsc kultu religijnego, miejsc atrakcyjnych kulturowo/ oraz rozwijania zainteresowań poprzez dobór programu wyjazdu w taki sposób, aby zainteresować jak największą liczbę osób. Poprzez taką aktywność można pokazać wszystkim mieszkańcom, że warto spędzać czas wolny aktywnie i kreatywnie i otwierać się na nowe formy spędzania czasu wolnego. Wycieczki będą także oderwaniem się od rzeczywistości, codziennych zmartwień i problemów.

 Przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa

Artur Czernecki

GŁOSUJEMY NA PROJEKT NR 32