Coraz bliżej do długo oczekiwanego remontu ul. Jamnickiej. Miasto zorganizowało przetarg na projekt modernizacji

- Cieszę się, że prezydent Ludomir Handzel zdecydował się na realizację tej inwestycji - mówi Artur Czernecki
– Cieszę się, że prezydent Ludomir Handzel zdecydował się na realizację tej inwestycji – mówi Artur Czernecki fot. arch. prywatne Artur Czernecki
Zobacz galerię(8 zdjęć)

Dzisiaj (27 maja), mija termin składania ofert w przetargu na przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy i modernizacji ul. Jamnickiej. – To pierwszy krok w kierunku realizacji inwestycji, na którą mieszkańcy os. Falkowa czekają od blisko 20 lat – mówi Artur Czernecki, radny klubu PiS wybieram Nowy Sącz oraz przewodniczący zarządu osiedla. Sam zabiegał o remont tej ulicy u kilku prezydentów Nowego Sącza.

Czernecki przyznaje, że modernizacja u. Jamnickiej to spore wyzwanie ze względu na skomplikowaną strukturę właścicielską tego ważnego dla osiedla połączenia.

– Spora część gruntów należy do prywatnych właścicieli, co utrudnia wypracowanie koncepcji zadawalającej wszystkich zainteresowanych. W 2005 roku, Zofia Pieczkowska, ówczesna wiceprezydent Nowego Sącza opracowała koncepcję modernizacji ul. Jamnickiej, ale jej propozycja trafiła na opór ze strony części właścicieli gruntów – wspomina w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Radny liczy, że tym razem mieszkańcy nie będą zgłaszać protestów utrudniających realizację inwestycji, która ma poprawić komfort bezpieczeństwo użytkowników drogi.

– Remont ul. Jamnickiej leży w naszym wspólnym interesie tym bardziej, że poprzedni prezydenci nie zdecydowali się zmierzyć z tym wyzwaniem – mówi i apeluje do właścicieli gruntów o współpracę z instytucjami i firmami, które podejmą się wykonania tego zadania.

Zaznacza również, że remont ul. Jamnickiej to ważne przedsięwzięcie nie tylko dla osób, które mają tam swoje posesje.

– Okolice rzeki Kamienica spełniają ważne funkcje rekreacyjne dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza. Ulica Jamnicka powinna zatem spełniać standardy nowoczesnego i bezpiecznego połączenia drogowego zwłaszcza, że coraz więcej osób decyduje się dojeżdżać do ścieżki pieszo – rowerowej samochodami – mówi.

Radny ma nadzieję, że wzdłuż ulicy pojawią się także miejsca parkingowe, na których osoby chcące odpocząć nad rzeką będą mogły pozostawić swoje samochody.

Planowana przez władze miasta modernizacja obejmie odcinek o długości 1,66 km (od ul. Beliny Prażmowskiego do ul. Podwale). Wykonawca dokumentacji projektowej będzie zobowiązany także do uzyskania decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) oraz innych decyzji administracyjnych, niezbędnych do realizacji zaprojektowanych przez siebie robót budowlanych. Musi również posiadać zaświadczenie o braku sprzeciwów lub wniesionych odwołań od wydanych decyzji i zgłoszeń.

-Uzyskane decyzje muszą być ostateczne – czytamy w specyfikacji warunków zamówienia.

Żródło : https://nowysacz.naszemiasto.pl/nowy-sacz-coraz-blizej-do-dlugo-oczekiwanego-remontu-ul/ar/c1-8297404