Nowosądecki Dzień Seniora

Kochani Seniorzy!
Bardzo Was proszę, abyście skorzystali z zaproszenia przysłanego przez Pana Prezydenta Ludomira Handzla.

Wielkimi krokami nadchodzi szczególne Święto, czyli Nowosądecki Dzień Seniora!

Z tej okazji Miasto przygotowało dla starszych mieszkańców wyjątkowe wydarzenie kulturalne poprzedzone programem o tematyce zdrowotnej.

14 listopada 2023 r. od godziny 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Al. Wolności 23 dla chętnych nowosądeczan powyżej 55 roku życia, będą odbywały się rozmowy ze specjalistami oraz badania przesiewowe.

Dodatkowo, zaplanowane są trzy wykłady zdrowotne skierowane do seniorów:

  • 14:30 „Gdy serce choruje”
  • 15:15„Prawidłowe żywienie kluczem do zdrowia seniora”
  • 15:40 „Dobre wybory żywieniowe i aktywność fizyczna – skąd brać motywację, kiedy fotel i ciasteczko są takie kuszące?”
  • 17:00 odbędzie się spektakl komediowy pt. „Ogłoszenie” w wykonaniu Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Bilety na spektakl są bezpłatne dla wszystkich osób, które ukończyły 55 rok życia oraz które posiadają Kartę Nowosądeczanina.

Ilość miejsc jest ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Bilety można odebrać w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Wolności 23, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 500 27 37 27

Zachęcamy do zapisów oraz udziału w Nowosądeckim Dniu Seniora wszystkich nowosądeczan, którzy wkroczyli w jesień swojego życia  i chcą celebrować swoje święto poprzez zażywanie kultury oraz dbanie o swoje zdrowie, a co najważniejsze, poprzez integrację z innymi seniorami z naszego Miasta.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam

Przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa

Artur Czernecki