Seniorzy i przyjaciele Falkowej na spotkaniu noworocznym

Osiedle dalekie od centrum miasta, ale bliskie nie tylko jego mieszkańcom. W Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się noworoczne spotkanie seniorów z Falkowej (18 stycznia) z udziałem wielu prominentnych gości, w tym zastępcy prezydenta Nowego Sącza Wojciecha Piecha.
 


 

Dziękuję wam, drodzy seniorzy, mieszkańcy osiedla  Falkowa i Kunowa, że  przyjęliście nasze zaproszenie i mimo tej niesprzyjającej aury wyszliście z domu ? powitał zebranych w imieniu organizatorów spotkania przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa Artur Czernecki. Podkreślił, że sprawy seniorów i osiedla są bardzo ważne nie tylko dla władz miasta, ale i parlamentarzystów. Do Szkoły Podstawowej nr 11 przyszli posłanka Barbara Bartuś i poseł Andrzej Czerwiński, dwaj inni ? Wiesław Janczyk i Józef Leśniak napisali listy do uczestników spotkania lub przysłali swoich przedstawicieli.
 

Licznie reprezentowani były władze miasta Nowego Sącza. Obok wspomnianego zastępcy prezydenta Wojciecha Piecha przybyli wiceprzewodniczący nowosądeckiej Rady Miasta Tomasz Cisoń, prezes Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek, dyrektorzy Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Józef Markiewicz i Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej UM Grzegorz Chochla.
 

Artur Czernecki dziękował im za to, że są przyjaciółmi, a często i mieszkańcami osiedla. Podziękował także dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Dorocie Goławskiej za dbałość o Falkową. Nie zabrakło prepozyta bazyliki św. Małgorzaty ks. prałata Jerzego Jurkiewicza, falkowskich działaczy społecznych i wreszcie najważniejszych gości ? seniorów z osiedla.
 

Falkowa jest nam bliska
 

Marzenia się spełniają ? powiedział do uczestników spotkania zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech. ? Pamiętacie państwo dwa lata temu, kiedy tutaj do państwa pierwszy raz przyszedłem jako wiceprezydent Nowego Sącza, mówiliśmy o potrzebie budowy chodnika. I marzenia się spełniły. To jest dowód na to, że zgodne działanie, współpraca zarządu osiedla z władzami miasta Nowego Sącza i wszystkich zainteresowanych przynosi efekt. Współpraca zawsze przynosi efekt i tym sposobem za chwilę będziemy się cieszyć w pełni nie tylko chodnikiem, ale również tymi zadaniami, które zrealizowaliśmy w innych miejscach ? dodał wiceprezydent.
 

Przewodniczący Zarządu Osiedla w dowód uznania zaangażowanie w sprawy Falkowej wręczył kilku gościom statuetki Przyjaciela Osiedla Falkowa. Wśród obdarowanych był także zastępca prezydenta.
 

Osiedle Falkowa jest nam bliskie i będziemy stale rozbudowywać infrastrukturę techniczną tego osiedla, żeby państwu poprawić jakość życia ? zapewnił Wojciech Piech, co potwierdził dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek. – Żebyście państwo byli przygotowani, że w tym roku nie zejdziemy z tego osiedla, bo chcemy jeszcze wykonać łącznik pomiędzy ulicami Długoszowskiego i Jamnicką ? uprzedził dyrektor MZD.
 

Codziennie, kiedy jadę do pracy, słucham w radiu, gdzie są utrudnienia. Ale jak słyszę, że na ulicy Długoszowskiego, to się cieszę. Bo to znaczy, że wymarzony chodnik się buduje i to nie koniec inwestycji ? dodał wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń. Wiceprzewodniczący jest radnym właśnie z Falkowej.
 

Posłanka Barbara Bartuś także zauważyła, że zarówno zarząd osiedla, jak i służby miejskie bardzo angażują się w pomoc dla osiedla Falkowa. ? Chciałabym przede wszystkim podziękować wszystkim państwu za to, że angażujecie się w dobro wspólne ? powiedziała składając życzenia noworoczne.
 

Ozdobą spotkania były jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, której dyrektoruje Marta Plata. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym spotkania było połamanie się opłatkiem i życzenia, wśród których przeważały tradycyjne życzenia zdrowia, ale były także i szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń. Na to ostatnie nigdy nie jest za późno.
 

 [pobierz zdjęcia]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2018-01-19 11:25:13