Wyjazd integracyjny do Warszawy – Plac Zamkowy

Kolejnym miejscem naszej trzydniowej integracji podczas wycieczki do Warszawy, było wspólne z Ewa Sztompke oraz Mariusz Borkowski zaproszenie mieszkańców osiedla Falkowa na wędrówkę którą rozpoczęliśmy spod budynku Sądu Najwyższego, skąd udaliśmy się pod Barbakan, potem pod Pomnik Małego Powstańca i na Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Bazylika Archikatedralną w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński.
Następnie wąskimi uliczkami stolicy pomaszerowaliśmy na Starówkę z pomnikiem Syrenki i innych, magicznych miejsc związanych z legendami warszawskimi. Spacerując Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie odbywała się uroczysta zmiana warty.
Pani Ewa Sztompke, to chodząca Encyklopedia Warszawska.
Polecam
W imieniu mieszkańców Nowego Sącza z całego serca dziękuje za poświęcony dla nas swój czas. Przekazane przez Panią informacje, powiększyły naszą wiedzę, którą przekażemy naszym najbliższym.
Integracja mieszkańców Osiedla Falkowa w ramach realizacji projektu pn.: Aktywni mieszkańcy Osiedla Falkowa” poznają się na nowo i zwiedzają Polskę w ramach, BO Nowego Sącza.

Fotorelacja poniżej, klik zdjęcie

Plac ZamkowyPlac Zamkowy