Relacja z wyjazdu do Warszawy

Trzy dniowy program wycieczki integracyjnej dla mieszkańców osiedla Falkowa, był bardzo napięty, ale dzięki kondycji uczestników, udało się go w pełni zrealizować, za co wszystkim wspólnie z Panem Mariusz Borkowski dziękujemy.
W Warszawie w programie zaplanowaliśmy m. in. pobyt w Sejmie i spotkanie z marszałkiem Panem Ryszardem Terleckim, Belweder, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, spacer przez Łazienki Królewskie, Belweder, Pomnik Chopina, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Stare Miasto, Rynek, Barbakan,, wnętrza Zamku Królewskiego, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, pobyt na tarasie Widokowym – Pałacu Kultury i Nauki, czas do dyspozycji grupy Złote Tarasy, wieczorem przejazd warszawskim metrem, oświetlenie Warszawy „Warszawa by night”, pobyt w Centrum Nauki im. Kopernika, zwiedzanie Stadionu Narodowego areny EURO 2012,Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki wraz z uczestnictwem we Mszy Św.,następnie po mszy wszyscy udaliśmy się na spotkanie przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki z księdzem Czesławem Banaszkiewiczem, który przyjaźnił się z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, razem byli w seminarium duchownym. Ks. Czesław do dzisiaj wierny ideałom i prawdzie głoszonej przez bł. ks. Jerzego niestrudzenie posługuje w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, oraz z siostrą Adrianną Czernecką( prywatnie siostrą mojego taty, moją ciocią), która pochodzi z Nowego Sącza i od lat służy w tej parafii niosąc pomoc pielgrzymom przybywającym z Sądecczyzny.
🌹W tym miejscu w imieniu pragnę podziękować Panu Mariuszowi Borkowskiemu z WAT Szkoltur, Pani Ewa Sztompke chodzącej Encyklopedii Warszawskiej, za profesjonalne przygotowanie programu i jego realizacje.
Trzydniowy pobyt w Warszawie pozostanie nam na długo w pamięci co jest również państwa zasługa.
DZIĘKUJEMY 🌹
Integracja mieszkańców Osiedla Falkowa w ramach realizacji projektu pn.: Aktywni mieszkańcy Osiedla Falkowa” poznają się na nowo i zwiedzają Polskę w ramach, BO Nowego Sącza.

Galeria poniżej klik zdjęcie

Wyjazd do Warszawy - Grób PopiełuszkoWyjazd do Warszawy - Grób Popiełuszko